Canlı dev kalamarları yiyenler, yine dev balıklar oldu!

Video :

Balıkçılık serüvenlerimin en güzel günlerinden biriydi. Yorulmadan, emek vermeden ve hatta bedel ödemeden hayatta hiçbir şeye sahip olamıyorsunuz. Olsanız da değerini bilemiyorsunuz! Bu detaylar da yaşananları daha anlamlı kılıyor.

DETAY :

Tekneyi limandan indirip, yemlik kalamar için ilk atçek tekniği deniyorsunuz, iki tane çok büyük kalamar geliyor. Ardından daha küçük ve balıkların daha rahat yiyebileceği(!) yemlik yakalamak için derin suları deniyorsunuz. Sonuç sadece 2 tane çok iri boy kalamardan ötesi olamıyor. Herşey kısmetttir ya, bakalım bu dev kalamalarları hangi balıklar yiyecek diyerek, avlağa yol alıyorsunuz. Avlağa gittiğinizde yağmur bulutları sanki sizi takip ediyor. Denemeler, denemeler… Ardından yaşanan aksilikler… Belki saatlerce sürecek bir videoyu, elimden geldiğince hızlandırdım ki yaşanan süreci hızlı da olsa takip etmenizi ve görmenizi istedim. Hızlandırılmış hali bile sarfettiğimiz eforu fazlasıyla gösteriyor.

Sözü daha fazla uzatmadan, beğeninize sunarım.

Önemli Not : Balıkçılıkta partnerin önemi çok büyüktür. Çok büyük balık tecrübesi olmasa bile, aklını kullanıp sorumluluk almasını bilmelidir. Bu avımda da Mehmet Kuday muhteşem bir performans sergiledi. Kendisini tekrardan tebrik ederim. 🙂

Facebook'ta Yorumla
(Visited 426 times, 1 visits today)

Bunlar da dikkatinizi çekebilir! :)