Malzeme Seçimi

spin-atcek
0

Spinning – Atçek Tekniği Nedir? Malzeme Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm yazımı nihayet başlayıp, tamamladım.Tüm yazı kendi tecrübelerimle sabit olup, yüzde yüz el emeğidir ve kaynak gösterilmeden paylaşılması gerçekten sıkıntılıdır. 🙂  Yazımı belirli başlıklar altında inceleyeceğim ve zamanla bu başlıkları daha da genişleteceğim. Başlayalım… 🙂 Türkiye’de bilinen adıyla at-çek yani spinning tekniği dünyada uzun zamandır uygulansa da, ülkemizde son yıllarda hakettiği popülariteye ulaşmıştır.  […]

Slow Jigging için jigler, renk seçimleri ve aksiyonları nasıl olmalıdır?

Gelen talepler doğrultusunda, slow jigging tekniğine uygun jig modelleri üzerine bir video çekmeyi uygun gördüm. Facebook'ta Yorumla (Visited 429 times, 1 visits today)

Balığın yerini bulma ve doğru jig seçimi

Doğru bilinen yanlışlardan biraz bahsedeyim istedim. Tekneyle gidiyorsunuz ve balık gördünüz. Nasıl bir hamle yapmalısınız? Avlandığınız derinliğe göre nasıl bir jig seçmelisiniz? Doğru jig seçimi nasıl olmalıdır? Facebook'ta Yorumla (Visited 177 times, 1 visits today)
tackle house vulture salt 04
0

En başarılı maket balıklar

En başarılı maket balıklar Ziyaretçilerimizin tecrübelerine dayanarak hazırladığımız en başarılı maket balıklar anketine şöyle bir göz atalım. Zeki Kaya : Rover 128 – Levrek avı için ideal. Ürün resmi için tıklayınız. Serkan Çaylak : Pelikan Nitro Yeşil – 13 Cm. Lüfer avı için ideal. Ürün resmi için tıklayınız. Mehmet Aygın : Rapala Maxrap Ghost  13 Cm. […]

LRF Tekniği Hakkında Bilgi ve Çipura Lidaki avı

LRF takımı nasıl kurulur,kullanılan malzemeler ve balık avı teknikleri. Facebook'ta Yorumla (Visited 199 times, 1 visits today)

Drift yaparken teknenin yavaş akmasını sağlamak

Evet aslında bir ürün tanıtımı ama çok faydalı olacak bir ürüne benziyor. Özellikle tekne ile av yapan arkadaşlarımızın işine yarayacaktır. Facebook'ta Yorumla (Visited 58 times, 1 visits today)

Levrek Sahteleri ve Kullanımı

Levrek avında iş yapan maket balıklar, Bilent Yıldırım’ın önerileriyle iyi seyirler. Facebook'ta Yorumla (Visited 174 times, 1 visits today)

Shore Slow Jigging ile Kayalık Bölgelerde Avlanma

Shore Slow Jigging tekniğinin en büyük özelliğinin kayalık bölgelerde avlanmaya daha elverişli olması olduğunu önceki videomuzda belirtmiştik. Yakalanan balık orjinal videoda rockfish olarak geçse de bu tekniğin denizlerimizde orfoz ve benzeri kaya içlerinde yaşayan balıkları cezbedeceği kesin. Facebook'ta Yorumla (Visited 76 times, 1 visits today)

Spinning – Atçek Avı Nasıl Yapılır?

Bu videoda; spinning yani at-çek tekniği için uygun mera, kamış ve makina özelliklerinden bahsederken, aynı zamanda hangi renk sahte balıklar, hangi saatlerde kullanılmalıdır kısaca değindim. Facebook'ta Yorumla (Visited 663 times, 1 visits today)

1. Bölüm – Surf kamış seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Ülkemizde genelde kulaktan dolma tavsiyelerle, kamışın size uygun olup olmadığına bakmadan kamış alınır. Facebook'ta Yorumla (Visited 225 times, 1 visits today)