Kıyıdan birbirinden güzel shore jigging avları

Muhteşem bir shore jig avı, ekibin tümü balıklarla coşuyor. İyi seyirler.

Ne desem ne anlatsam bilemiyorum çünkü bugün bizim için çok güzel bir gün.dostlarla geçirdiğimiz av günü bir birbirimizin balıklarıyla mutlu olmak ve sevinmekle geçti.hep derler ya uzun lafın kısası hayır bu sefer.
kısa lafın uzunu şöyle?

Dedik ki Abi hava,basınç,dalga ve rüzgar tam shorejiglik eeee nereye gidelim topu birbirimze atıp durduk ve şafak vakti düştük yollara..kimlermi var ben,sevgili badim Erkan togay yurtsever,Murat atalayer abim ve Harun kardeşim,

yarı yola geldik buramı evet burası bişey unutmuştuk hemde en önemli şeyi oda KEPÇE:)) valla artık ne gelirse gelsin ya fırlatıp atıcaz yada suya inicez neyse…. indik meraya yaktık semaverin altını buz gibi havada çayımızı içmeye ve güneşin denizi aydınlatmasını beklemeye başladık…
Gün açtı yavaş yavaş….
dalgalar üstümüzü ıslatırken atıp çekiyorduk rengarenk jigleri..
süzülen jiglerin birtanesini yutan yazılı orkinos togayın oltasını sallamaya başladı güzel boy bir yazılı olmasına rağmen ben bunu yemiyorum geri salıcam dedi bıraktı denize gönlü güzel kardeşim..

pistonlar aşağı yukarı biri slow biri speed her yolu her aksiyonu deniyoruz o balık gelecekse bizi ziyaret etmeden burdan geçmeyecek dedik..

o ara togay hoop aldım dedi gelen balık çok güzel bir GRİDA Kum lahosu idi çok sevindik..evet başladı avcı balıklar denizde kendini göstermeye..

Aradan yaklaşık bir saat geçmişti kollar ve bilekler yorulmuş ama shorejig bu hobinin nirvanasıdır kıyıcılar için bizde  yorulmak yok..

başladım jigi yukarı aşağı dikey vurdurmaya daha önce oradan kuzu aldığım için içimde onun gelişini tam hissetmeye başlarken geldi balıkların babası Amberjack kuzu(sarı kuyruk) kamış bir anda aşağı doğru eğilmeye başladı nasılmı?sıfır kalama mücadelesiyle hemen kıyılattığım balığın kafasını su üstüne çıkarır çıkarmaz adeta bir uçan kuş misali fırlattım kıyıya +18 ama sakın evde denemeyin :))

sürü vardı geziyordu ayaklarımızın dibinde..sevgili Murat abim aldım dedi ilk kuzusu geliyordu sevincin ilk hoplama zıplamalısını o an yaşadık çünkü murat abi kuzuyu hep istiyordu çok şükür uçurduk onu da kıyıya:)bugün uçan uçana…

bu arada yapıştırmıştım ben ikinci kuzuyu ama aklım Harunda,, niyemi?çünkü ona gelmesi gerekirken bana gelmesi biraz rahatsız etmişti beni..onun da aksiyon yaşaması lazım ki hepimiz mutlu olalım..ekipçe çıktığında avda sadece kendine değil onlara da isteyeceksin allahtan.yardımmı destekmi ne gerekiyorsa yapacaksın..

hadi Harun devam Harun almadan çıkmayacağız harun  gazını vere vere nemi oldu Harun işte geliyor dedi,çek babam çek yüzeyledi balığı ve havada uçarken hepimizin gözü balıkta bağırıyoruz sinariiiiiiiit başladık sevinç çığlıkları atmaya çok mutluyduk hepimiz..

Hep anacağımız bu güzel av gününü bitiriyoruz ve Allah herkese böyle güzel dostlar ve keyifli avlar yaşatmasını diliyoruz..

Herkese rastgelsin

Facebook\'ta Yorumla
(Visited 32 times, 1 visits today)

Bunlar da dikkatinizi çekebilir! :)