Tekneden birden fazla kamış ile balık yakalama (Trolling – Sırtı Tekniği ile albacore orkinos avı)

Video :

Bu videoda, trolling yani sırtı tekniği ile albacore orkinos nasıl yakalanır onu anlatıp, uygulamalı olarak göstereceğiz.

Bu teknik ile elbette sadece albacore orkinos değil, her türlü balığı uygun setler kurarak yakalayabilirsiniz. Bu kuzu da olabilir, kıyıdan melanur da olabilir ve hatta zargana ya da barakuda dahi olabilir. Herşey neyi nasıl yapacağınızı bilmekten geçiyor. Tek yapmanız gereken setlerinizi açıp, kısmetiniz için trolling yapmak. Bekleme yapmak yok! 🙂

Videoda anlattığım üzere; önce yakındaki takımları indirmiş olsam da benim setlerim ona daha uygun olduğu için böyle uyguladım. Siz her zaman uzaktan gelecek maketlerden başlarsanız, takılma ve dolaşma risklerini minimuma indirgemiş olursunuz.

Bu videoda 5 metre teknemde, 4 adet kamış açarak tam 6 adet albacore orkinos kandırdık ve çok eğlenceli bir gün geçirdik. Teknenin boyutlarından ziyade, hangi takımı nasıl indireceğinizi bilirseniz, bu sayıyı çok rahatlıkla arttırabilirsiniz.

Bu avımızda tekneme şeref veren İbrahim Mercan’a da teşekkür eder, keyifle seyirler dilerim.

ÖNEMLİ NOT: Bu orkinos türü maksimum 25-30 kg.’a kadar büyümektedir ve diğer orkinos ailesiyle karşılaştırılmamalıdır. Hassasiyetinizden ötürü şimdiden teşekkürler. 🙂

Facebook'ta Yorumla
(Visited 266 times, 1 visits today)

Bunlar da dikkatinizi çekebilir! :)