Tüylü çapari ile balık avı (YEMSİZ)

Video :

İstanbul’da gençti çocukluğum, okuldan kaçtığımda herkes lunaparka giderken, ben sahile Arnavutköy ya da Ortaköy Kuruçeşme Parkı’na giderdim. 🙂 Düğüm olup, atılan çapari takımlarını çözer, gerekirse tekrardan bağlayarak kendime yeni çapariler yapardım. Tuttuğum balıklar bazen o kadar çok olurdu ki bisikleti kullanamayacak hale gelirdim. 27 adet balık sayar, 1 kilograma tamamlardım. Beyaz saksı altlıklarına koyup, yolda yürüyüşe gelen zenginlere taze balık satarak harçlığımı çıkartırdım. Elbette çocukluğumuzda amatör balıkçının balık satamayacağını bilmiyorduk, belki bilsek yapmazdık. Amaç para kazanmak ta değildi zaten, birşeyler başarmaktı!

Her çapari attığımda çocukluk anılarım gözümün önüne geliyor. Ortaköy Kuruçeşme’deki Fuat Amca’mı da buradan rahmetle anıyorum, Kuruçeşme’nin değişmez simalarından ve halen daha görüştüğüm Ahmet Temizler abimin de emeği çok büyüktür bizlere.

Lafı çocukluğumdan günüme getirerek söylemek istiyorum ki insanlar özlemi seviyor, güzelce çekilen balıktan çok, yakalanan hayaller ve özlemler oluyor.

Bu videomda Kıbrıs’ta çapari ile kupez (voppa) avımı paylaşıyorum. Daha detaylı ve uzun bir videoyu da bir yandan montajlıyorum. Avda turuncu renk çapari kullanılmıştır.

Av detayları videoda yer almaktadır.

Keyifle seyirler.

Facebook'ta Yorumla
(Visited 125 times, 1 visits today)

Bunlar da dikkatinizi çekebilir! :)