LRF – 750 TL’ye bu balık avı keyfi. Sizce değer mi?

Video :

Yaklaşık 25 yıl Dikili Bademli’de kamp yaptık, orada büyüdük diyebilirim. Bildiğimiz yer ve kıyıdan belirli dönemlerde harika levrek yapsa da gittiğimiz dönemde kıyılar çok verimli değildi. 3-4 gün zamanım vardı ve tatil için gittiğim kamp yerinde, balıkçılık hobimi daha iyi yaşayabileceğim bir aksiyon gerekliydi. Dedim ki tekne alamayız ama bot alabiliriz. Bütçeyi biraz aşarak 750 TL’ye belki birkaç YIL kullanabileceğim bir bot aldım ve yaşadığım 2 günlük LRF keyfi bence paha biçilemezdi. Evet, yakaladığımız balıklar belki çok kıymetli değildi ancak yaşattığı keyif tarif dahi edilemezdi. 10 KG’a yakın kupes yakaladık ve her akşam ailecek mangalda taze taze, keyifle yedik.

Kardeşim Enis Kızılgül ile geçen muhteşem 2 günün özeti bu videoda, ben çok eğlendim ve bu eğlencem umarım sizlere de geçmiştir. 100 KG’lık balıklarla da defalarca mücadele etmeme rağmen, maksimum 300 GR’lık bu balıklara, 100 KG’lık balık muamelesi göstermek, özellikle bizim denizlerimizde oldukça gerekli diye düşünüyorum. :))

Başlık sizi yanıltmasın, elbette veren var, veremeyen var. Ben de yılda 1 haftadan fazla kalamadığım memleketimin taşını toprağını doyasıya yaşamaya çalışıyorum. Alamayanlar kardeşlerimin de Allah gönlüne göre versin demekten fazlasını yapamıyorum.

Keyifle seyirler dilerim.

Facebook'ta Yorumla
(Visited 662 times, 1 visits today)

Bunlar da dikkatinizi çekebilir! :)